Bugün:17/04/2024

Ultimate Aydos

Genel Bilgiler
Tarih: 23 Şubat 2020 Pazar, 08:30 23 Şubat 2020 Pazar, 14:00
Yer: AYDOS Ormanı 2. Kapı Yakacık/Kartal
Parkurlar: Koşu 10k / Bisiklet 10k / Kombine (Koşu + Bisiklet)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, KARTAL Belediyesi
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2002 doğumlular) zorunludur. Kontenjan 400 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü
Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir.
Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.
Son kayıt tarihi 18 Şubat Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır.
Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 1 Ocak- 31 Ocak arası tek branş 90 TL- Kombine 150 TL
Geç kayıt: 1 Şubat-18 Şubat arası tek branş 110 TL – Kombine 170 TL
ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Program
08:30 / Kayıt masası açılış
10:00  / Bisiklet başlangıcı
11:10  / Bisiklet parkuru kapanış
11:45 / Koşu başlangıç
13:15 / Koşu parkuru kapanış
13: 30 / Toplu ödül töreni

Sporcu Kiti:
Koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli plaka verilir.
Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar.
Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir.
Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez.
İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz.
Vestiyer hizmeti olacaktır.

Parkur
Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Etkinlikler 238m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 297m. ve en alçak noktası 182 metredir. Dar patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsiniz. Arazinin yapısı nedeni ile çıkış-inişler olacaktır. Zemin yaklaşık 1,5 kilometrelik asfalt geçişler ile bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir.
Bisiklet güvenliği: Amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve kask zorunludur. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir.
Su istasyonu: Koşuda parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Bisikletçiler ise sularını mataralarında taşıyacaklardır.

Kategoriler ve Ödüller
Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır;
18-29 Yaş (2002-1991 doğumlular)
30-39 Yaş (1990-1981 doğumlular)
40-49 Yaş (1980-1971 doğumlular)
50 ve üzeri yaşlar (1970 ve altı doğumlular)

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya bisiklet etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu parkuru 90 dakikada, bisiklet parkuru 70 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir. Tek branş için kayıt formunda “koşu veya bisiklet” kategorilerine kayıt olmak gerekmektedir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de bisiklet parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Tüm branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.Yaş grubuna bakılmasızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye şilt verilir. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir. Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” kategorisine kayıt olmak gerekmektedir.

ÖNEMLİ: 
Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Nasıl Gelirim?
Araçla geliş: Özel aracınızla E5 Kartal Köprüsü’ nden Yakacık Uğur Mumcu yönüne (yukarı) doğru dönerek Aydos Ormanı 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.
Toplu ulaşımla geliş: Gebze yönünden E5′ ten gelen otobüs ve minibüsler ile Kartal Köprüsü’ ne kadar gelerek buradan Kartal-Uğur Mumcu minibüs veya otobüsleri ile 2. Kapı önünde inebilirsiniz. Kadıköy yönünden 21U otobüsü gelebilir veya metro ile Kartal durağında inerek Kartal Köprüsü’nden yine Uğur Mumcu araçları ile 2. Kapı’ya ulaşabilirsiniz.
Toplanma alanı: Etkinlik toplanma, ısınma ve tören alanı AYDOS Ormanı 2. Kapı girişidir. Bu bölgede tuvalet, su, elektrik, otopark ve cafe hizmetleri mevcuttur.

Share

Bir cevap yazın