Bugün:12/06/2024

10. Uğur Mumcu Yol Koşusu

Genel Bilgiler

Tarih: 26 Ocak 2020 Pazar, 08:00 26 Ocak 2020 Pazar, 12:00
Yer: Uğur Mumcu Kültür Merkezi / Uğur Mumcu Mahallesi Yakacık-KARTAL
Mesafe: 5Km
Kayıt-kontenjan: Kayıt ücretsiz olup, kontenjan 1000 koşucu ile sınırlıdır. Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması (en küçük 2002 doğumlular) zorunludur.
Son kayıt tarihi: 16  Ocak Perşembe 17:00 (Kontenjan dolar ise kayıtlar daha önce de kapanabilir.)
Numara teslimi: 26 Ocak günü (yarış sabahı) saat 08:00-10:00 saatleri arasında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’ nde yapılacaktır.
Servis: Yarış sabahı saat 07:45 de Uzunçayır E5 otobüs durağından (Kartal istikameti) Kartal Belediyesi’ ne ait ücretsiz servis kalkacaktır.
Organizasyon: KARTAL BELEDİYESİ & TEAM KRONOS

Program
08:00 Kit dağıtımı
10:15 Yarış başlangıcı
11:00 Parkur kapanışı
11:30 Toplu Ödül Töreni

Etkinlik Alanı ve Parkur
Koşu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde başlayıp bitecektir. Merkezde giyinme odası ve tuvalet hizmeti mevcuttur. Vestiyer-emanet vs. hizmeti olmayacaktır. Kişisel eşyaların sorumluluğu koşucuya aittir.
Parkurun tamamı asfalttır. Arazinin doğal yapısı nedeni ile parkurda iniş-çıkışlar mevcuttur. Müsabaka 178m rakımda başlar ve biter. Parkurun en yüksek noktası 212m, en alçak noktası 140 metredir. Tabanı biraz kalınca ve şok emici nitelikte bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava durumuna uygun kıyafetler ile rüzgarlık/yağmurluk gibi üst katman ve bandana-şapka-eldiven gibi ek koruyucu kıyafetleri yanınızda bulundurunuz. Koşu sonrası ıslak kıyafetlerinizi mutlaka değiştirmeniz ve kuru çorap, yedek ayakkabı bulundurmanız sağlığınız açısından önerilir.

Genel Konular
Kadın ve erkeklerde aşağıdaki gruplarda ödüller dağıtılacaktır. Yaş grubunun belirlenmesinde doğum yılı baz alınır (gün/ay bakılmaz). Yaş teyidi için nüfus kağıdı kontrolü yapılacaktır.

* Gençler 18 – 19 (bu yaş grubundakiler büyükler klasmanında değerlendirilmezler)
* Büyükler genel klasman (20+ tüm yaşlar)
* Yaş grupları (35-44, 45-54, 55-64, 65+)

Yarışma, Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak olup, yerli ve yabancı uyruklu tüm koşuculara açıktır.
Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 150TL itiraz bedeli ve dilekçe ile müsabaka direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınız kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
Mücbir sebeplerden ötürü ertelenme, iptal, parkur değişikliği hakkı saklı olup, katılımcılar son belirlenen şartlara uymakla mükelleftirler. Tüm katılımcılar, yarışma kurallarını bilerek katılmış kabul edilir.

Ödüller
1. Tüm sporculara katılım madalyası verilecektir.
2. Yaş gruplarında bireysel kürsü derecelerine madalya, gençler ve büyüklerde kupa verilecektir.
3. Aşağıda açıklanan nakit para ödülleri haricinde sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
4. Koşucular kendi yaş gruplarında değerlendirilerek ödüllerini alabileceklerdir. Gençler “18-19 yaş” kategorisinde değerlendirilerek ödüllerini alırlar. Büyükler genel klasman nakit ödülleri 20 ve üzeri tüm yaşları kapsar. Koşucular kendi yaş grubu sıralamasında ayrıca kürsüye çıkarlar. Farklı talepler değerlendirilmez. Kadın ve erkek kategorilerinde toplam 15.000 TL nakit ödül aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır.

BÜYÜKLER 
BİRİNCİ   2.000 TL
İKİNCİ     1.500 TL
ÜÇÜNCÜ 1.000 TL

GENÇLER
BİRİNCİ  1.250 TL
İKİNCİ    1.000 TL
ÜÇÜNCÜ   750 TL

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Nasıl Gelirim?
Yarış sabahı saat 07:45 de Uzunçayır E5 otobüs durağından (Kartal istikameti) Kartal Belediyesi’ ne ait ücretsiz servis kalkacaktır.
Bunun yanı sıra Kartal -Uğur Mumcu minibüs ve otobüsleri ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu araçlar E5 Kartal Köprüsün’ den geçmektedir.
Gebze ve Kadıköy yönünden gelenler Kartal Köprüsü nde inerek bu araçlar ile de Uğur Mumcu Mahallesi’ne ulaşabilirler.
Ayrıca Kadıköy den 21U belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın