Bugün:14/06/2024

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya Marmasis Bölgesindeki Seyahat Acentalarıyla Bir Araya Geldi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Bölge Temsil Kurullarına bağlı seyahat acentalarıyla olan buluşmalarına devam ediyor. Bölgedeki turizm konularının masaya yatırıldığı ve seyahat acentalarına ait taleplerin dinlenerek, iç turizmin gelişmesine yönelik adımların atıldığı toplantılara bir yenisi de Marmaris’te eklendi.

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Heyeti, Marmaris bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentalarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Gecede Firuz Bağlıkaya, turizm gündeminin en merak edilen konularının başında gelen yeni yasa çalışmasıyla ilgili güncel durumdan da söz etti.

Marmaris’in Türkiye turizminde çok önemli bir destinasyon olduğunu dile getirerek söze başlayan TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, konuşmasında seçildikleri günden bugüne kadar yapılan icraatlar hakkında bilgi verdi. “Geldiğimiz günden bu yana finansal yapımızı düzeltmek için çalışmalara başladık. Tam 189 icra takibi ile karşı karşıya kaldık ama yılmayarak TÜRSAB’ı ticarete sürükleyen zihniyete dur dedik. Geçmiş döneme ait 13,9 milyon liranın üzerinde borcu kapattık. 78 kişilik denetim ekibi kurarak 2017 senesinde 3240 olan denetim sayısını 81 ilde 41 bin 199’a çıkardık. Ülkemizi Berlin, Londra, Moskova, Ukrayna, Dubai gibi dünyanın en önemli turizm fuarlarında temsil ettik ve dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak için Turizm Sektörü Dijitalleşme Yol Haritası Raporu’nu yayınladık” şeklinde konuştuktan sonra yeni yasa konusuna açıklık getirdi. Bağlıkaya; “Geceli gündüzlü yapmış olduğumuz yasa çalışmamızı 3 ay önce Bakanımıza teslim ettik. Sektörümüzün ve meslektaşlarımız olan siz seyahat acentalarının tüm sorunlarını yeni yasamız çözecek. Dolayısıyla bu yasanın çıkması da turizmin içinden gelen Bakanımıza yakışır düşüncesindeyim. Bakanımız söz verdiği gibi yasamızı çıkartırsa o şan, o şeref ona yakışır” sözleriyle yeni yasa hakkındaki merak edilen son duruma değindi.

TÜRSAB Marmaris BTK Başkanı Suat Esin, Marmaris BTK Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölgede faaliyet gösteren 150 seyahat acentası temsilcisinin katıldığı toplantı, çok sayıda basın mensubu tarafından da ilgi gördü.

TÜRSAB, ilerleyen günlerde seyahat acentalarıyla olan buluşmalarına devam edecek.

Share

Bir cevap yazın