Bugün:14/04/2024

Bir Günde Üç Şehir Gezen TÜRSAB Heyeti Erzurum’da Seyahat Acentalarıyla Buluştu

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Doğu Anadolu Bölgesi kapsamında düzenlediği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Bir günde 3 şehir gezerek bölgelerin turizm konularıyla yakından ilgilenen TÜRSAB Heyeti; Ağrı ve Kars’tan sonra Erzurum’da düzenlenen bilgilendirme toplantısında seyahat acentalarıyla buluştu.

Erzurum Valisi Okay Memiş ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, TÜRSAB tarafından düzenlenen toplantıya katılarak bir konuşma gerçekleştirdiler. Vali Okay Memiş, Erzurum’un turizme büyük önem verdiğini vurgulayarak; “Bölgeyi önemli bir destinasyon haline getirerek, şehrimizde turizmi 12 aya yaymak istiyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ise yaptığı konuşmada; “Tarihi M.Ö. 4 bin yıllarına kadar uzanan bu köklü şehirde, siz değerli meslektaşlarımla beraber bölge turizmimizi konuşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kültür ve doğa turizmine olan yatkınlığının yanı sıra Erzurum şehrimiz, yurdumuzun kış turizm merkezlerinin başında geliyor” sözleriyle katılımcıları selamladı. Erzurum bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentalarının gündem maddelerine teker teker değinen TÜRSAB Başkanı; “Erzurum’un potansiyelini değerlendirerek, gelişen turizm ile yeni otellerin yapılması ve yatak kapasitelerinin artırılması konusunda üzerimize düşeni yapacağız. Aynı zamanda Turizm Danışma Kurullarının kurulması ve aktif olarak çalışmasının mesleğimize ve sektörümüze ivme kazandıracağı düşüncesindeyiz. Değişen trendlere de ayak uydurarak Erzurum’u turizmde daha ileriye taşıyacağız” ifadeleriyle bölgenin turizm stratejisi hakkında konuştu.

TÜRSAB Kuzeydoğu Anadolu BTK Başkanı Kürşat Özeken’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Erzurum Valisi Okay Memiş ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yanı sıra; TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri, BTK Başkanları, İhtisas Başkanları ve 100 seyahat acentası temsilcisiyle birlikte çok sayıda basın mensubu katılım gösterdi.

İç turizmi geliştirmeye yönelik toplantılar düzenleyen TÜRSAB, seyahat acentalarıyla olan buluşmalarına ilerleyen günlerde devam edecek.

Share

Bir cevap yazın