Bugün:17/04/2024

Humphreys’in Kemanından Çıkan Bach Ezgileri Şerefiye Sarnıcı’nı Saracak

Kültürel mirasının yanı sıra İstanbul’un en eşsiz konser atmosferlerinden birine de sahip olan Şerefiye Sarnıcı, yeni bir klasik müzik konser serisine daha ev sahipliği yapıyor. 14 Eylül Cumartesi günü başlayacak ve her cumartesi saat 17:30’da yeni bir sanatçıya ev sahipliği yapacak olan “Şerefiye Sarnıcı Konserleri”nin ilk konuğu, J. S. Bach’ın eserlerine ustaca hakimiyeti ile tanınan İngiliz kemancı Fenella Humphreys.

Ziyaretçilerini hem tarih hem de sanatla buluşturan, atmosferiyle İstanbul’un en eşsiz mekanlarından biri olan Şerefiye Sarnıcı’ndaki klasik müzik konserlerinin yeni dönemi, 14 Eylül Cumartesi günü saat 17:30’da, İngiliz kemancı Fenella Humphreys’le başlıyor. “Bach 2 the Future” adlı albümüyle 2018’de BBC Music Magazine tarafından verilen “Yılın En İyi Enstrümantal Albümü” ödülünü kazanan Humphreys, “Bach’ın Solo Keman için Sonat ve Partitalar Serisi” kapsamında Şerefiye Sarnıcı’nda iki konser verecek. 14 Eylül’deki ilk konseriyle müzikseverler için keyifli bir Bach maratonunun başlangıcına da imza atacak olan Humphreys’in serinin devamı olan konseri ise 12 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Humphreys’in Kemanıyla Bach’a Yolculuk

Dünyanın en prestijli konser salonlarında gerçekleştirdiği oda müziği konserleri ve solo resitallerle saygın bir kariyere sahip olan Humphreys; BBC, Classic FM, Deutschland Radio Berlin, West-Deutsche-Rundfunk, ABC Classic FM (Avustralya) ve Kore Radyosu gibi önde gelen medya kuruluşlarında sık sık performanslar gerçekleştiriyor. İngiltere’nin hızla yükselen ve uluslararası şöhreti gittikçe büyüyen sanatçılarından olan Humpreys’in J.S. Bach’ın solo keman için yazdığı sonat ve partitalarını seslendireceği iki resitalin ilkinde İstanbullu müzikseverler, İBB Kültür AŞ organizasyonuyla Şerefiye Sarnıcı’nda unutamayacakları bir müzik ziyafeti yaşayacak. 

Şerefiye Sarnıcı, klasik müzik konser serisi kapsamında 21 Eylül’de “Barok’tan Caza” başlığıyla Nail Yavuzoğlu, Şenova Ülker ve Sibel Demir’i, 28 Eylül’de ise ülkemizin ünlü kemancılarından Özcan Ulucan’ı ağırlayacak. Fenella Humphreys’in “Bach’ın Solo Keman için Sonat ve Partitalar Serisi” kapsamında vereceği ikinci konser ise 12 Ekim’de gerçekleşecek. Şerefiye Sarnıcı’ndaki konser serisinin tüm biletleri Biletix üzerinden satın alınabilecek ve müzikseverler, konser öncesinde saat 17:00’de başlayacak olan “Beş Çayı” ikramı ile karşılanacak. 

Program:

Partita No. 2, Re Minör, BWV 1004

Sonat No. 1, Sol Minör, BWV 1001

Partita No. 3, Mi Majör, BWV 1006

Tarih:    14 Eylül 2019, Cumartesi

Saat:     17:00     Beş Çayı Etkinliği

               17:30     Konser

* Konser başlangıç saatinden sonra Şerefiye Sarnıcı kapıları kapanacak ve biletli olunsa dahi giriş sağlanamayacaktır.

 Bilet için tıklayınız.

Share

Bir cevap yazın