Bugün:09/07/2024

Emirates, Singapur Aktarmalı Penang Seferlerine Başlıyor

Penang Emirates’in Malezya’daki ikinci destinasyonu olacak. Emirates bugün yaptığı açıklama ile, 9 Nisan 2020’den itibaren Singapur (SIN) üzerinden Dubai’den (DXB) Penang Uluslararası Havalimanı’na (PEN) yeni bir günlük sefer başlatma planını duyurdu. Yolcular Economy Class’ta 628 Dolar’dan, Business Class’ta ise 2.944 Dolar’dan başlayan fiyatlarla yolculuklarını gerçekleştirecekler.

Seferler Boeing 777-300ER ile gerçekleştirilecek

Penang, Emirates‘in halihazırda günde üç sefer olmak üzere1996’dan beri seferler düzenlediği başkent Kuala Lumpur’dan sonra, Malezya’daki ikinci destinasyonu olacak. Bu seferler, First Class’ta sekiz özel süit, Business Class’ta 42 yatağa dönüşebilen koltuk ve Ekonomi Sınıfında ise 304 geniş koltuktan oluşan üç sınıflı yapıya sahip Boeing 777-300ER ile gerçekleştirilecek.

Penang, Malezya’nın ikinci en kalabalık şehri

Malezya’nın kuzey-batı kıyısında yer alan eyalet, bir anakara bölümünün yanı sıra, Malezya’nın iki en uzun karayolu köprüsüyle bağlanan bir adadan oluşuyor. Penang, ülkenin ikinci en kalabalık şehri ve zengin toprakları ve mimarisi, canlı, çok kültürlü toplumu, modern eğlence ve alışveriş seçenekleri, mutfağı ve sahillerinin ve tepelerinin doğal güzelliği ile biliniyor. Şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor ve turistler için çeşitli cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Penang, turistlere hitap etmesinin yanısıra aynı zamanda önemli bir ticaret ve sanayi şehri olmasıyla iş dünyasından insanlarını cezbetmesiyle de Malezya’da ekonomik bir güç merkezi olarak kabul görüyor.

“Penang ile Singapur arasındaki uçuşların iki kardeş şehri birbirine bağlayacak”

Emirates’in Ticari Genel Müdürü Adnan Kazim, “Penang, turizm, iş seyahatleri ve medikal turizm alanında önemli bir merkez olup gelen yolcu artış düzeylerine bakıldığında, ülkenin ziyaretçi sayısındaki artışla da tutarlıdır. 20 yılı aşkın bir süredir Kuala Lumpur Malezya’ya üç seferle hizmet vermekteyiz ve planlanan Penang seferlerinin başlamasıyla, tatil ve iş amacıyla Malezya’ya gelen ve Malezya’dan seyahat eden ve artan yolcu taleplerini karşılamamızda yardımcı olacak. Penang ile Singapur arasındaki uçuşların iki kardeş şehri birbirine bağlayacağı ve Güney Doğu Asya’daki yolcular için bağlantıları artıracağı için de mutluyuz,” diye konuştu.

Kazim; “Tüm kabin sınıflarında müşteriler, Emirates ile seyahat ederken sektör lideri özelliklerin ve çok uluslu kabin mürettebatının sunduğu konforlu hizmetin yanı sıra uçak içi eğlence sistemi ‘ice’ ile en yeni film, müzik ve oyunların da yer aldığı 4.500′ ün üzerinde kanalla, bölgesel lezzetlerin ve ücretsiz içeceklerin tadını çıkararak keyifli bir yolculuk yapacaklar . Ailelere çocuklarıyla zahmetsiz bir seyahat deneyimi yaşamaları için ise, özel ürün ve hizmetler de sunmaktayız.” dedi.

Adnan Kazim; “Yeni sefer ayrıca, Emirates’in kargo birimi olan Emirates SkyCargo’nun uçuşta 15 tona kadar kargo kapasitesi sunması, Malezyalı işletmelere yarı iletkenler, diz üstü bilgisayarlar, diğer tüketici ürünleri gibi elektronik ürünler ve bileşenler dahil havacılık, petrol ve gaz ile yenilenebilir enerji, diğer sektörler içinse yedek parçalar gibi alanlarda ihracatlarını artırma fırsatı veriyor. Malezya’ya sıkça ithal edilen mallar arasında ilaçlar, moda ürünleri, gıda maddeleri ve taze çiçekler de dahil olmak üzere, çabuk bozulabilen ürünler yer almaktadır.” açıklamalarında bulundu.

Emirates’in Ticari Genel Müdürü Adnan Kazim; “Bu rota aynı zamanda Singapur için ithalat ve ihracat fırsatlarını destekleyerek, Dubai üzerinden Singapur ile Penang arasında dünyayı birbirine bağlıyor. Emirates SkyCargo, 1996’dan beri Malezya ile dünyanın geri kalanı arasındaki ticareti kolaylaştırıyor. Emirates SkyCargo son mali yılda Kuala Lumpur hattında 23.000 tona yakın kargo taşımıştır ve bu oran önceki yıla kıyasla %17’lik bir artışı temsil etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: https://eventnews.online/2020/01/29/emirates-singapur-aktarmali-penang-seferlerine-basliyor/

Share

Bir cevap yazın