Bugün:10/07/2024

Çarpıcı Manzaralara Sahip Şehir ASPEN

Kış harikalar diyarı statüsü açısından, az sayıdaki hedef Aspen ile karşılaştırılabilir. Bu doğal dağ kasabası, yükselen Colorado Rockies’e sarılmış pitoresk dağlarının bulunduğu kar küresinin tam dışındadır. Tabii ki, burada her seviyedeki kayakcılara hitap eden dört premier kayak alanı var. Ancak Aspen’de kış sporlarından daha fazlası var: Büyüleyici müzeler, korkutucu galeriler ve eğlenceli festivallerle, yamaçlara çıkma mücadelesi olabilir. Burada zamanınızı nasıl geçirmeyi seçerseniz seçin, asla unutamayacağınız bir tatil olacak.

Bu küçük kayak kasabası, The Little Nell ve Viceroy Snowmass gibi tatil beldeleriyle ünlülerin uğrak yeri oldu.

Aspen’de yapılacak en iyi şeyler

Aspen’de yapacağınız en iyi şey kayak yapmak. Bu küçük dağ kasabasının dört bir yanı kayak alanı ile çevrilidir: Aspen Dağı, Aspen Yaylaları, ve her zaman popüler olan Snowmass Kayak Merkezi. Ancak kar eridiğinde parlaklık kaybolmaz. Rockies, iz bırakma manzaralarına sahip olan Maroon Bell zirveleri gibi bazı muhteşem yürüyüş noktaları sunmaktadır. Daha rahatlatıcı bir kaçamak istiyorsanız, bölgedeki spa merkezinde bir masaj ile kendinizi şımartın veya Glenwood Springs’in doğal kaplıcalarında terapatik bir suya dalın.

Maroon Bells

14.000 fitin üzerinde yükselen bu ikiz zirveler, yürüyüşçüler ve vahşi yaşamı izleyenler için en sevilen noktalardan biridir ve nefes kesici manzaralara sahiptir. Aslında, Maroon Bells’in pürüzlü zirveleri ve çok renkli yamaçları, onu Kuzey Amerika’daki en çok fotoğraflanan yerlerden biri haline getiriyor. Çevredeki alanda sayısız parkur ve kamp alanı bulunmaktadır ve bu sayede size mükemmel fotoğraflar yakalayabileceğiniz çeşitli izleme noktaları sunuyor.

Zirveye gitmeyi ya da Maroon Gölü’nü tembel bir şekilde gezmeyi tercih ediyorsanız, Aspen seyahatinizin önemli noktalarından biri olacağından emin olabilirsiniz. Son gezginler, bu bölgenin kesintisiz güzelliğine övgüde bulunarak, Maroon Bells’i “çarpıcı”, “huşu uyandıran” ve “dünyadaki en güzel yerlerden biri” olarak nitelendirdiler. Bazıları yürüyüş ve piknik için mükemmel bir yer olduğunu söylüyor. Yürüyüş yapanların çok olduğu bu bölgede, kalabalıktan dolayı dağlara erken çıkmanızı öneriyoruz.

Maroon Bells’i ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz, ancak araçla gitmeyi planlıyorsanız, 10 dolarlık araç ücreti ödemeniz gerekmekte. Sabah 8:00 ile 17:00 arasında arabanızla girmenize izin verilmeyeceğinden, erken gelmeyi planlayın. Aspen şehir merkezinden otobüse binerek birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz. 06:00-22:30 arasında her 20 dakikada bir rehberli otobüs turları sunmaktadır. Önceki ziyaretçiler otobüs turlarının sağladığı bilgilerden çok etkilendiler ve çoğu kişi bunun Maroon Bells’e ulaşmanın en iyi yolu olduğunu söylüyor. Otobüs taşımacılığı, yetişkinler için 6 dolar ve 6-16 yaşları arasındaki çocuklar ve yetişkinler için 4 dolar (5 ve daha küçük çocuklar ücretsiz olarak binebilir).

Bağımsızlık Geçidi

Aspen’de aracınız var ise Bağımsızlık Geçitinde 20 kilometrelik bir yolculuğa çıkın. Bu doğal yol, Kuzey Amerika’daki en yüksek yollardan biridir, Kıta boyunca deniz seviyesinden 12.095 fit yükseklikte ve kıvrımlıdır. Yüksek kayalıklardan ve kalın ormanlardan geçerken sıkı dönüşlerde cesaretinizi toplamaya hazır olun.Bağımsızlık Geçitinden geçenler, manzaranın gerçekten nefes kesici olduğunu söyleyerek, piknik yapmak için durmanın ve fotoğraf çekmenin vazgeçilmez olduğunu ekliyor. Bağımsızlık Geçitinden geçmenin şart olduğu konusunda hemfikir olsalar da, dar ve dolambaçlı yolun göz korkutucu doğası nedeniyle dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.Bağımsızlık Geçiti Aspen’in kalbinden geçen Route 82’den doğuya seyahat ederek ulaşabilirsiniz. Yolu veya yürüyüş parkurunu kullanmak için para ödemenize gerek yoktur, ancak hava şartlarından dolayı Kış aylarında Independence Pass’ın kapalı olduğunu unutmamalısınız.

Snowmass

Aspen’in en büyük ve en popüler kayak alanı kış sporları meraklıları için mükemmel bir yer. 3.332 dönümlük araziden oluşan bu devasa kompleks, 150 kilometrelik parkur, çok sayıda asansör ve çeşitli mağaza ve restoranların bulunduğu büyüleyici bir köye sahiptir. Buradaki parkurların kabaca yarısı orta seviye kayakçılar için tasarlandı, ancak daha gelişmiş pistleri denemek için bol miktarda zorlu kar alanı ile karşılaşacaksınız. Snowboard yapanlar ayrıca Snowmass’in ABD’deki en iyi snowboard pistlerinden birine sahip olduğunu da belirtelim.Aspen’in yaklaşık 8 mil batısında bulunan Snowmass, Kasım ayının sonundan Nisan ayının sonlarına kadar her gün yamaçlarında ziyaretçileri ağırlıyor. Telesiyejler sabah 8: 30’da açılır ve genellikle öğlen 15: 30’a kadar açık kalır. Özellikle kış tatillerinde ziyaret ediyorsanız, kalabalıklardan kaçınmak için erken bir başlangıç ​​yapmak her zaman iyi bir fikirdir. telesiyej biletleri mevsime bağlı olarak fiyatlara göre değişebilir ve Aspen’in kayak bölgelerinin herhangi birinde kullanılabilir (ücretsiz bir servis otobüsü dört alanın hepsine ulaşım sağlar). Aspen-Snowmass web sitesinde asansör geçişi satın alarak da tasarruf edebilirsiniz.

https://www.stayaspensnowmass.com/activities/aspen-snowmass-lift-ticket-pass-prices#price

Aspen Dağı

Bu dağ ilk kez 1947’de kayakçılara açıldı . Yaklaşık 675 kayak alanına sahiptir; Aspen Mountain Powder Tour’un dağlık arazilerinde kendi izlerinizi de oluşturabilirsiniz. Açıktığınızda, yakındaki restoran veya barlardan birinde yemek yiyebilirsiniz.

Share

Bir cevap yazın