Bugün:17/04/2024

Yeni Yıl Ruhunu Doyasıya Yaşatacak En İyi 3 Noel Pazarı

Noel zamanı geldi çattı. Şimdi Avrupa’da  ışıl ışıl  süslenmiş şehir meydanlarında dolaşmanın, sıra sıra dizilmiş rengarenk tezgahlarda alışveriş yapmanın, lezzetli yerel yemekler tatmanın ve kışın soğuğunda içimizi ısıtacak eğlencelerin tam vakti.

Avrupa ülkelerinin birçoğunda çok büyük bir coşkuyla kutlanan Noel zamanı, kısa bir kış tatili yapmak için harika bir fırsat!

Kendinizi rengarenk, ışıl ışıl bir dünyanın içine atmak; alışverişin, eğlencenin ve farklı kültürlerin izini sürmek istiyorsanız, sizin için derlediğimiz en güzel 3 Noel pazarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

1. PRAG

Noel pazarı denince ilk akla gelen şehirlerden biridir Prag… Ortaçağ ruhunu sonuna kadar hissedebileceğiniz kent, noel ışılarıyla birleşince adeta görsel bir sölen sunuyor. Prag’ın bir film sahnesinin içinde dolaşıyor gibi gezeceğinzi dar sokaklarında, zamanın akışını durdurmak isteyeceksiniz.

Prag’da noel pazarı birkaç farklı meydanda kurulsa da,  en büyüleyici olanı kesinlikle eski şehir meydanındaki pazar.

2. STRAZBURG

Avrupa’nın en eski Noel pazarı ünvanına sahip olan Strazburg, 1570’ten beri Noel dönemini çoşkuyla kutluyor. Christkindelsmärik adı verilen pazarda dünyadan kopup kendinizi bir masal diyarının içinde hissetmeniz kaçınılmaz.

Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olarak anılan Strazburg’da, Noel pazarırın gözdesi ise özel olarak süslenen ve ışıklandırılan 30 metrelik çam ağacı…

3. COLMAR

Fransa’nın yükselen yıldızı Colmar, Noel döneminde en popüler rotalardan olan Paris’in papucubu dama atıyor. Kışın soğuk havasını rağmen içinizi sıcacık yapacak atmosferi, küçük köyleri ve kurabiye gibi görünen masalsı evleri ile unutulmaz anılarla ayrılacağınız Colmar, kalbinizi fethedecek.

Hayat uzun uzun düşünmek ve planlar yapmak için çok kısa! Hem birkaç günlük kış tatili yapmak, hem de farklı kültürleri tanıyarak unutulmaz masalsı zamanlar geçirmek için size en uygun rotayı seçin ve uçak biletlerinizi alıp yola çıkın.

Noel pazarlarında çektiğiniz fotoğrafları Instagram’da #neredegezelim etiketiyle paylaşın, sayfamızda yayınlayalım.

İyi tatiller!

Share

Bir cevap yazın