Bugün:12/06/2024

Turkish Airlines World Golf Cup 2019’un kazananı Luke Zhao oldu.

Luke Zhao (Chicago), Ayşen Erdoğan (İstanbul) ve Tomohiro Uemura (Tokyo) etkili performansları sayesinde final serisinde üç kategorinin birincileri olarak isimlerini yazdırdılar.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın amatör golf turnuvası ‘Turkish Airlines World Golf Cup’ın bu yılki finalinde iki gün süren heyecanlı rekabetin ardından zirvenin sahibi ABD- Chicago’dan Luke Zhao oldu.

Turkish Airlines World Golf Cup 2019’da final mücadelesinin ardından toplam 93 puanla turnuva şampiyonu ABD’den Luke Zhao olurken; üç ayrı kategoride gerçekleşen turnuvanın kategori birincileri ise Japonya’dan Tomohiro Uemur, Türkiye’den Ayşen Erdoğan ve ABD’den Luke Zhao oldu. En iyi `Gross` sayısını toplamda -3 puan ile Kolombo’dan Sachin de Silva kazandı. “Nearest The Pin” ödüllerini ise birinci gün bayanlarda Christine Ochola, erkeklerde Mariano Rodriguez kazanırken, ikinci gün birincileri ise bayanlarda yine Christine Ochola ile erkeklerde Roberto Fabris oldu.

Dünyada 70 ülkeden 101 oyuncunun yer aldığı final serisi, Antalya Cornelia Golf Kulübü’nde oynandı. Turnuvada mücadele eden amatör oyuncular ise, bu yıl toplamda 101 destinasyonda gerçekleştirilen Turkish Airlines World Golf Cup eleme müsabakalarının kazanan isimleriydi.

Yıl boyu süren heyecan dolu etkinliğin ardından final serisinde birinciliğe adını yazdıran Luke Zhao, 7-10 Kasım tarihlerinde Maxx Royal Montgomerie Antalya’da gerçekleşecek Turkish Airlines Open Pro-Am profesyonel golf turnuvasında dünyaca ünlü profesyonel golf yıldızlarıyla oynama şansı yakalayarak, bu sayede eşsiz bir deneyim yaşayacak

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı turnuva finaline ilişkin yaptığı açıklamada; “Bu yıl yedincisi düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup her yıl olduğu gibi yine yoğun rekabetin yaşandığı büyük bir heyecanla tamamlandı. Dünyanın en iyi kurumsal golf turnuvalarından biri olan Turkish Airlines World Golf Cup, dünya genelindeki golf severler üzerinde tesis ettiği ilgi düzeyini her geçen yıl daha da artırıyor. Gelecek finallerin heyecanını yaşamak için şimdiden sabırsızlanırken, bu yılın yeni şampiyonu Luke Zhao’yu tebrik ediyorum.” dedi.

Turkish Airlines World Golf Cup amatör serisinin yanı sıra Turkish Airlines Open Pro-Am turnuvasında da görüldüğü üzere Türk Hava Yolları’nın golfe verdiği önem ve destek, Turkish Airlines EuroLeague, Turkish Airlines European Professional Club Rugby ve UEFA Euro 2016 gibi diğer birçok önemli spor organizasyonuna sağladığı sponsorluk desteğiyle birlikte markanın bu yönlü stratejisinde önemli bir rol teşkil ediyor.

 

Türk Hava Yolları A.O.

Basın Müşavirliği

Share

Bir cevap yazın