Bugün:18/05/2024

Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de genel olarak transit vize ücreti normal vize ücretine yakındır. Avrupa ülkelerinde transit vize ücreti ne kadar diyecek olursanız yaklaşık olarak 60€ tutacaktır.

Transit Vize İstemeyen Ülkeler
Transit vize istemeyen ülkelerden başlıcaları; İtalya, Hollanda, Fransa, İspanya, Rusya, Polonya, Dubai, Ukrayna, Avusturya, Azerbaycan, Arabistan ve Schengen ülkelerinin çoğudur. Bu ülkelerden bazıları transit vize istemezken, bazıları 12 saat ile 24 saat arasında transit vize istemektedir. Bu bilgiyi ilgili ülkenin konsolosluk web sitesinden veya iletişim numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz.

Transit Uçuş Nedir?
Havayolu ile seyahatler her zaman direk uçuşlar ile gerçekleşmeyebilir. Bu durum bazen Türkiye içi uçuşlarda karşımıza çıkabiliyor direkt uçuşlar gerçekleştiremiyoruz. Ulaşmak istediğiniz direkt uçuş bulunmuyorsa veya direkt uçuşlar pahalı ise bir veya daha fazla aktarma yaparak uçmamız gerekebiliyor. İki uçuş arasında) 24 saatten fazla zaman var ise bu uçuşlara duraklamalı uçuş deniliyor bu uçuşlar için genellikle transit vize almanız gerekecektir. Ancak iki uçuşunuz arasında 24 saatten az varsa bu uçuşlara aktarmalı uçuş denilmektedir. Özellikle yurtdışı aktarmalı uçuşlarda çok dikkatli olunması gerekiyor zira hangi durumda transit vize alınması gerekildiğini öğrenmek ve ona göre plan yapmakta fayda vardır.

Share

Bir cevap yazın