Bugün:10/07/2024

SunExpress Güncel seyahat bilgilendirmesi: Koronavirüs

Değerli Yolcularımız,

Türk halkının sağlığını korumak adına, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Koronavirüs salgını nedeniyle geniş kapsamlı önlemleri hayata geçirmek durumunda kalmıştır. Bu önlemler çerçevesinde ilan edilen seyahat tedbirleri ve kısıtlamalarını oldukça önem arz etmektedir. SunExpress, bu kısıtlamaların Türkiye ile Almanya, Fransa, İspanya, Norveç, Danimarka, Belçika, İsveç, Avusturya ve Hollanda arasındaki karşılıklı uçuşları üzerindeki etkisini değerlendirmektedir.

Seyahat yasağı 14 Mart 2020 sabahından itibaren yürürlüğe girecek ve mevcut şartlar altında 17 Nisan 2020’ye kadar devam edecektir.

SunExpress olarak iki anavatanımız olan Türkiye ve Almanya arasında köprü olmak en büyük amacımızdır. Hiçbir yolcumuzu ve ekip üyemizi geride bırakmamak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Bu durumun yolcularımız için yaratacağı rahatsızlıktan ötürü son derece üzgünüz, ancak elbette idari düzenlemelere tamamen uymak durumundayız. SunExpress ile yaptığınız her yolculukta, hem sizin hem de ekibimizin güvenliği ve sağlığı her zaman önceliğimizdir. Gelişmeleri sürekli olarak takip ettiğimizi bildirmek isteriz. Sizlere süreç içinde düzenli olarak güncel bilgiler sağlamaya devam edeceğiz.

Eğer yukarıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşıysam Türkiye’den evime uçabilir miyim?

SunExpress sizi Türkiye’den kendi ülkenize geri götürmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. 13 – 20 Mart 2020 tarihleri arasında (Almanya saati ile 00:00 // Türkiye saati ile 02:00), Türkiye’den olan tüm uçuşlarımıza devam edeceğiz. 20 Mart 2020 tarihinden sonra uçuş kısıtlaması getirilen ülkelere tüm uçuşlarımız hükümet kısıtlamaları doğrultusunda iptal edilecektir. Ek telafi uçuşlarının gerekli olması durumunda sizi ayrıca bilgilendireceğiz.

Eğer yukarıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşıysam Türkiye’ye uçabilir miyim?

Seyahat yasağının yürürlükte olması nedeniyle söz konusu uçuşlarda sizi Türkiye’ye uçurmamıza izin verilmemektedir.

Eğer kendi ülkem veya destinasyonum yukarıda belirtilen ülkelerden biri değilse ne olacak?

Düzenlemelerin izin verdiği ölçüde diğer tüm operasyonlarımızı sürdüreceğiz.

Uçuşum etkilendi, bilet ücretim iade edilecek mi?

Uçuşunuz askıya alındıysa, daha ileri bir tarihe* yeniden rezervasyon hakkınızı ve buna ek olarak yeni uçuşunuzu satın alırken size tanımlayacağımız 25 Avro tutarındaki hakkınızı kullanabilir veya biletinizin iadesini talep edebilirsiniz.

(*Yeni uçuş tarihi 30 Aralık 2020’den önce olmalıdır.)

İade talebinde bulunmak için ne yapmalıyım?

Çağrı Merkezi’mizde artan yoğunluk nedeniyle bize ulaşmanız biraz zaman alabilir. Bu durum nedeniyle özür dileriz. Rezervasyonlarını doğrudan sunexpress.com üzerinden gerçekleştiren yolcularımızın travelcenter@sunexpress.com adresine iade taleplerini içeren bir e-posta göndermelerini rica ediyoruz. Uçuş rezervasyonlarını seyahat acenteleri aracılığıyla yapan yolcularımız ise acenteleri ile irtibata geçerek iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Lübnan’a olan uçuşların geçici olarak iptal edilmesi Hakkında

Lübnan hükümeti, 23 Mart 2020’ye kadar Lübnan’a giriş yasağı getirmiştir. Bu nedenden dolayı SunExpress’in aşağıda listelenmiş olan uçuşları iptal edilmiştir:

  • 20. Mart 2020: BEY – DUS (XG 2932)
  • 20. Mart 2020: DUS – BEY (XG 2933)
  • 21. Mart 2020: BEY – HAJ (XG 2914)
  • 20. Mart 2020: HAJ – BEY (XG 2915)
  • 23. Mart 2020: BEY – DUS (XG 2932)
  • 23. Mart 2020: DUS – BEY (XG 2933)

Söz konusu iptallerden etkilenen yolcularımızın bilet ücretleri cezasız olarak iade edilecektir. Şu anda Çağrı Merkezi’mizde yaşanan yoğunluk nedeniyle çağrılarınızı cevaplamamız zaman alabilir. Bu durum nedeniyle çok üzgünüz. Doğrudan sunexpress.com üzerinden bilet alan tüm yolcularımızın travelcenter@sunexpress.com adresine yeni rezervasyon değişikliği talepleriyle ilgili detaylı bilgi içeren e-posta göndermelerini önemle rica ederiz. Biletlerini acentelerden alan yolcularımızın ise acenteleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Bu durumun sebep olduğu rahatsızlıktan ötürü üzüntülerimizi belirtir, anlayışınız ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.

Erbil uçuşları hakkında önemli bilgilendirme

13 Mart 2020 itibarıyla Erbil’e giriş yapan tüm yolcularımızın iki hafta boyunca karantinaya alınacakları konusunda bilgilendirilmiş bulunuyoruz. Bu koşullar altında seyahat etmemeye karar verirseniz bir adet yeniden rezervasyon hakkınızı kullanabilirsiniz. (Yeni uçuş tarihi 30 Aralık 2020’den önce olmalıdır)

Koronavirüs salgını nedeniyle seyahat ve giriş kısıtlamaları

Koronavirüsün etkilerinin artması ile bazı ülkeler, koronavirüsün yaygın görüldüğü belirli ülkeleri ziyaret etmiş yolcuların girişlerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir. SunExpress olarak tüm yolcularımızın seyahatlerinden önce olası tüm seyahat kısıtlamalarına karşı bilgi almalarını önemle rica ederiz. Söz konusu kısıtlamaların her an değişiklik gösterebileceğini hatırlatmak isteriz. Kısıtlamalarla ilgili daha detaylı bilgilere seyahat edeceğiniz ülkelerin ilgili web sayfalarından ya da büyükelçiliklerin web sayfasından edinebilirsiniz.

Bu durumun sebep olduğu rahatsızlıktan ötürü üzüntülerimizi belirtir, yolcularımızın ve ekip üyelerimizin emniyetinin her zaman önceliğimiz olduğunu vurgulamak isteriz. Konuyla ilgili anlayışınız ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.

Koronavirüs: Esnek rezervasyon değişikliği hakkında bilgilendirme

SunExpress tüm uçuşları için esnek rezervasyon değişikliği seçeneği sunmaya karar vermiştir. Böylece, Koronavirüs salgınının sebep olduğu bu istinai durum karşısında birçok yolcumuzun seyahat planlarını daha esnek bir şekilde yapabilmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Yurt dışı uçuşları:

30 Nisan 2020 tarihine kadar satın alınan ve seyahat tarih aralığı 13 Mart – 30 Haziran 2020 arasında olan biletler, 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak istenilen başka bir tarihe ertelenebilecektir. 1 Rezervasyon değişiklik işlemi uçuştan en az 7 gün önce yapılmalıdır.

Yurt içi uçuşları:

31 Mart 2020 tarihine kadar satın alınan ve seyahat tarih aralığı 13 Mart – 30 Haziran 2020 arasında olan Türkiye içindeki uçuşları kapsayan biletler, 31 Mart 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak istenilen başka bir tarihe ertelenebilecektir. 1 Rezervasyon değişiklik işlemi uçuştan en az 7 gün önce yapılmalıdır.

Şu anda Çağrı Merkezi’mizde yaşanan yoğunluk nedeniyle çağrılarınızı cevaplamamız zaman alabilir. Bu durum nedeniyle çok üzgünüz. Doğrudan sunexpress.com üzerinden bilet alan tüm yolcularımızın travelcenter@sunexpress.com adresine yeni rezervasyon değişikliği talepleriyle ilgili detaylı bilgi içeren e-posta göndermelerini önemle rica ederiz. Biletlerini acentelerden alan yolcularımızın ise acenteleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

1 Her rezervasyon numarası için sadece bir kez erteleme hakkı bulunmaktadır. Bilet iptalleri ücretsiz değildir. Değişiklik yapılacak bilet ücreti ilk alınan bilet ücretinden daha düşük olması halinde aradaki fark iade edilmez. Eğer değişiklik yapılmak istenen biletin ücreti daha yüksek ise aradaki fiyat farkı alınır.

Share

Bir cevap yazın