Bugün:15/06/2024

Salam Air, Sabiha Gökçen’den Maskat’a Uçmaya Başladı

Umman’ın düşük maliyetli havayolu şirketi Salam Air, İstanbul’un şehir havalimanı Sabiha Gökçen’den Umman’ın başkenti Maskat’a uçmaya başladı. Haftada 2 gün karşılıklı gerçekleşecek olan seferler, Airbus A320 tipi uçaklarla yapılacak. Salam Air, Pegasus’tan sonra Sabiha Gökçen’den Umman’ın başkenti Maskat’a uçan ikinci tarifeli havayolu şirketi olacak. Salam Air’in ilk uçuşu Salam Air CEO’su Mohamed Ahmed Abdullah Ahmed tarafından gerçekleştirildi.

Salam Air, Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere haftada 2 kez İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Maskat uçuşlarına başladı. Salam Air’ın Maskat seferlerine başlaması nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir karşılama töreni düzenlendi. Apronda geleneksel su takı ile karşılanan uçak daha sonra körüğe yanaştı ve uçuş ekibine çiçek takdim edildi. Ardından gerçekleşen kokteylde geleneksel pasta kesimi yapıldı.

Pasta kesimine, İSG CEO’su Ersel Göral, İSG Havacılık Pazarlama Direktörü Gerald Ong, İSG Operasyon Direktörü Göksu Güney’in yanı sıra Salam Air CEO’su Mohamed Ahmed Abdullah Ahmed, Salam Air Yönetim Kurulu Başkanı Anwar Mohamed Abdul Aziz Al Rawas ve diğer üst düzey yöneticileri ile yolcular da katıldı. Geleneksel pasta kesiminin ardından İSG ve Salam Air yöneticileri arasında karşılıklı hediye takdimi gerçekleştirildi. Kokteyl öncesinde yolculara lokum ikramı da yapıldı.

Share

Bir cevap yazın