Bugün:14/06/2024

Runatolia Maratonu

Runatolia “Uluslararası Antalya Maratonu” ilk kez 19 Mart 2006 tarihinde Türk turizminde farklılık yaratmak ve kış turizmine katkı sağlamak amacı ile 850 kisi ile Runtalya Uluslararasi Antalya Maratonu adıyla ilk kez start aldı.

Dünyanın dört bir yanından ve yurt içinden her yıl artan yüksek katılımlarla gerçekleşen başarılı organizasyon günümüze dek 14 kez gerçekleştirildi.

Etkinlik, 2015 yılından itibaren Runatolia Maratonu adıyla, Türkiye’nin önde gelen organizasyon firmalarından biri olan Turset Project Management bünyesine geçti.

Runatolia Maratonu, 14 yılda ülke turizmine ve Antalya’nın tanıtımına katkısı ile Türkiye’nin vazgeçilmez spor etkinliği olarak takvimde yer buldu.

Profesyonel atletlere hitap ettiği kadar, koşu deneyimi az olan amatör sporcuların da ilgi gösterdiği Runatolia Maratonu, sezonun ilk yarışı olması ve mevsimsel özellikleri ile ideal bir koşudur.

Sportif özelliklerinin yanısıra, birçok yan etkinlik ile 3 gün süren bir spor festivali ve ülkemizin en büyük lifestyle maratonudur.

Her yılın Mart ayında düzenlenen Runatolia, spor ve tatili bir araya getirmesi , tırmanışsız düz parkuru, güzergah üzerindeki şehir güzellikleri, tarihi dokusu ve dünyaca ünlü Antalya sahilini parkurunda bulundurmasıyla Türkiye’nin en sevilen koşularından biri kabul edilmektedir.

Runatolia Maratonu farklı mesafelerdeki koşu katılımı ile yaklaşık 10.000 koşucuya ve Cumartesi gerçekleşecek Terracity Run halk koşusu ile yaklaşık 4.000 katılımcıya ev sahipliği yapması beklenmektedir.

01 Mart 2020 Pazar, 09:00 01 Mart 2020 Pazar, 16:00

Antalya Türkiye

Detaylı Bilgi: https://runatolia.com/

Share

Bir cevap yazın