Tuz Gölü’nün etkileyici atmosferinde, 20 kilometrelik bambaşka bir kiteboard deneyimine ne dersin? Mayıs ayında hem suya hem de tuza karşı sonsuz bir mücadelenin gerçekleşeceği Türkiye’nin en zorlu kiteboard yarışı Red Bull Salt Rush’ın başvuruları açıldı.

  • Tarih: 25 – 26 Mayıs 2019 (Organizatör hava şartları doğrultusunda etkinliği 28 Mayıs’a kadar uzatabilir)
  • Etkinlik Alanı: Tuz Gölü, Şereflikoçhisar,Ankara
  • Parkur uzunluğu: 20km

KAYIT OLMAK İÇİN NE GEREKLİ?

Red Bull Salt Rush etkinlik sayfasında bulunan “Başvur” bölümünden bilgilerinizi doldurarak kayıt olabilirsiniz.
Yarış kayıtları sadece Red Bull Salt Rush etkinlik sayfası üzerinden, online olarak mümkündür.
Kit ve göğüs numarası dağıtımı yarıştan önceki gün belirlenen saatte etkinlik otelinde riders briefing alanında dağıtılacaktır.

Yarış detayları neler?

Yarışmacıların 20km uzunluğundaki hem tuz hem de su üzerinde oluşan parkuru tüm şamandıraların etrafından dönecek şekilde en önde tamamlaması gerekmektedir.

KATEGORİLER

Kite Erkek: Bu kategoride erkek yarışmacılar bireysel olarak uzunluğu 20km olan parkuru en hızlı şekilde tüm şamandıraların etrafından dönerek bitirmeye çalışacaklardır.
Kite Kadın: Bu kategoride kadın yarışmacılar bireysel olarak uzunluğu 20km olan parkuru en hızlı şekilde tüm şamandıraların etrafından dönerek bitirmeye çalışacaklardır.
Foil Kite Erkek: Bu kategoride erkek yarışmacılar foil kite kullanarak (foil board kullanmak yasaktır) bireysel olarak uzunluğu 20km olan parkuru en hızlı şekilde tüm şamandıraların etrafından dönerek bitirmeye çalışacaklardır.
Foil Kite Kadın: Bu kategoride kadın yarışmacılar foil kite kullanarak (foil board kullanmak yasaktır) bireysel olarak uzunluğu 20km olan parkuru en hızlı şekilde tüm şamandıraların etrafından dönerek bitirmeye çalışacaklardır.
Organizatör yarışmacı kategorilerini kayıt durumuna göre birleştirme hakkına sahiptir.

YARIŞMA KURALLARI

1. Yarışmacılar arasında fiziksel temas yasaktır. Fiziksel temas sonucu yarışmacı hakemler tarafından diskalifiye nedenidir.
2. Yarışmacıların kendi Kite ve board malzemelerini getirmesi gerekmektedir
3. Foil board ile yarışmak mümkün değil ve yasaktır. Foil Kite ile yarışılabilir.
4. Yarışmacılar tüm şamandıraların etrafından doğru şekilde dönmek zorundadır
5. Yarışma sırasında tek yöne ilerlenir. Hiçbir noktadan geriye dönüşe izin yoktur. Geriye dönen yarışmacılar diskalifiye edilir.
6. Eğer yarışmacı yarıştan çekilmeyi düşünürse, yarışın çekilme noktası şamandıra noktalarıdır. Yarıştan çekilen yarışmacının kite malzemesini risk yaratmayacak şekilde yarış parkuru dışında suya indirmesini takiben, etkinlik alanına görevli personel eşliğinde geri götürülecektir.
7. Her yarışmacı, kendi kitini kimlik göstererek almak zorundadır.
8. Yarışmacı kiti ve göğüs numaraları etkinlik günü öncesinde, etkinlik otelinde Riders Briefing toplantısında alınması zorunludur.
9. Yarışmacı numaraları devir edilemez, başkasının numarası ile yarışa katılım yapılamaz.
10. Yangın riskinden dolayı sigara içilmez ve açık ateş yakılmaz.
11. Yarışmacıların yarış esnasında müzik dinlemeleri yasaktır.
12. İlk yardım istasyonları varış noktasında ve etkinlik alanında belirlenen noktalarda olacaktır.
13. Yarışmacı start saatini kaçırdığı takdirde diskalifiye edilir.
14. Organizatör,yarış parkurunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
15. Yarışmacıların kask takması ve wetsuit giymesi zorunludur.
16. Organizatör hava ve çevre şartları doğrultusunda parkur uzunluğunda değişiklik yapabilir.
17. Yarışmacılar yarışa başladıkları ekipmanla yarışı bitirmek zorundadırlar.
18. Yarışmacılar kendi güvenlik ekipmanlarını temin etmek zorundadır.
19. Yarışmacılar gün boyunca yarış hakemini takip edilmelidir. Yarış başlangıcı hakemler tarafından belirlenip yarış alanında duyurulacaktır.
20. Tüm sağlık önlemleri organizasyon tarafından alınacaktır.
21. Katılacak sporcuların konaklaması organizatör tarafından ayarlanacaktır. Sporcu oteli Kapadokya Nevşehir’de yer alacaktır. Yarışacak sporcular sporcu oteline ulaşımlarını kendileri karşılayacaktır.
22. Sporcu otelinden Tuz Gölü yarış ve etkinlik alanına transfer organizatör tarafından yapılacaktır.
23. Red Bull Salt Rush , Tuz Gölü üzerinde belirli bölümlerde sadece tuz belirli bölümlerde 15-40cm su üzerinde yarışılacak bir parkurda gerçekleştirilecektir. Malzemelere gelebilecek zararlardan organizasyon sorumlu değildir.
24. Stay Salty!

GENEL ŞARTLAR:

• Doğanın eyleminden kaynaklanan iptaller: Organizatör hava koşullarına bağlı olarak yarışmanın tarih ve saatini değiştirme hakkını saklı tutar. Yarışma da aynı nedenden dolayı iptal edilebilir, bu durumda konaklama ücretinin tamamı organizatör tarafından karşılanacaktır.
• Organizatör, güvenliği tehlikeye atan, diğer katılımcılara veya organizasyon ekibine müdahale eden, yarış ve genel ahlak kurallarını ihlal eden katılımcıları yarıştan men etme hakkını saklı tutar.
Detaylar: https://www.redbull.com/tr-tr/events/red-bull-salt-rush/red-bull-salt-rush-parkur
PARKUR