Bugün:10/07/2024

Özcan Ulucan Şerefiye Sarnıcı’nı Paganini ile Buluşturacak

Şerefiye Sarnıcı, klasik müzik konser serisi kapsamında, 28 Eylül Cumartesi günü ülkemizin önde gelen keman sanatçılarından Özcan Ulucan’ı ağırlayacak. Konserde, gelmiş geçmiş en iyi keman virtüözü olarak kabul edilen Niccolo Paganini’nin kaprislerine yer verecek olan Ulucan, müzikseverlere Sarnıç’ın büyülü atmosferinde keyifli bir müzik yolculuğu yaşatacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür AŞ organizasyonuyla her cumartesi günü  gerçekleştirilen Şerefiye Sarnıcı klasik müzik konser serisi, 28 Eylül Cumartesi günü saat 17:30’da ülkemizin en önemli keman sanatçılarından Özcan Ulucan’ı ağırlayacak. Ulucan, Paganini’nin solo keman için yazdığı 24 kaprisini seslendireceği iki resitalin ilkinde, bestecinin 12 kaprisine yer verecek. Sanatçının ikinci resitali ise 26 Ekim’de yine Şerefiye Sarnıcı’nda gerçekleşecek.

Türkiye’deki tüm senfoni ve oda orkestralarında sahne alan ve ünlü keman virtüözü Maxim Vengerov’un gözde öğrencilerinden Ulucan, pek çok uluslararası salonda ve festivallerde konserler verdi. Ulucan, Shumen Filarmoni (Bulgaristan), İngiliz Oda Orkestrası (ECO), Amsterdam Sinfonietta, Viyana Oda Orkestrası (WKO), Kosova Filarmoni, Brasov Filarmoni, Philharmonia London, Franz Lizst Oda Orkestrası ile sahneye çıktı. Ulucan, solistlik ve oda müziği kariyerinin yanı sıra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Konservatuvarı’nda yardımcı doçent olarak dersler veriyor ve ülkemize yeni müzisyenlerin kazandırılması için aktif olarak çalışıyor.

Şerefiye Sarnıcı klasik müzik konser serisinde müzikseverler her zamanki gibi saat 17.00’de başlayacak “Beş Çayı” ikramı ile karşılanacak ve konser 17.30’da başlayacak. 

Program:

Solo Keman için 24 Kapris, Op.1: No. 1, Mi Majör ‘L’ Arpeggio: Andante

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 2, Si Minör: Moderato

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 3, Mi Minör: Sostenuto – Presto – Sostenuto

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 4, Do Minör: Maestoso

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No.5, La Minör: Agitato

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 6, Sol Minör ‘The Trill’: Lento

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 7, La Minör: (Moderato Assai) Posato

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 8, Mi Bemol Majör: Maestoso

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 9, Mi Majör ‘La chasse’: Allegretto

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 10, Sol Minör: Vivace

Solo Keman için 24 Kapris, Op.1: No.11, Do Majör: Andante

Solo Keman için 24 Kapris, Op. 1: No. 12, La Bemol Majör: Allegro

Tarih: 28 Eylül 2019, Cumartesi

Saat: 17:00 Beş Çayı Etkinliği

          17:30 Konser

* Konser başlangıç saatinden sonra Şerefiye Sarnıcı’nın kapıları kapanacak ve biletli olunsa dahi giriş sağlanamayacaktır.

 Bilet için tıklayınız.

Share

Bir cevap yazın