Bugün:20/04/2024

Kartepe Kayak Gezisi

Kartepe Kayak turumuza İstanbul’dan saat 07:30’da hareket ederek başladık. 08:10’da ise kayak takımı kiralayacağımız Maşukiye merkezde bulunan Penguen Tepe’ye vardık. Personel oldukça güler yüzlü ve ilgiliydi. Bedenimize göre elbiselerimizi seçtik ve mağazada bulunan kabinlerde üstlerimizi değiştirdik. Düşme durumunda kayak takımlarının ayağımızdan çıkmasını sağlamak için boyumuza ve kilomuza göre kayak takımlarımızı ayarladılar. Biz kayak takımı, Pantolon ve Mont kiraladığımız için 100 TL ödeme yaptık. Ödemeyi yaptığımız sırada kiraladığımız ürünleri form’a yazdılar ve bir kopyasını bize vererek kimlik aldılar.

Kayak Takımı Kiralama Ücretleri

Kayak Takımı ( Kayak Takımı, Ayakkabı ve Baton ) 50 TL

Snowboard ( Board ve Ayakkabı ) 50 TL

Kızak ( Plastik ) 25 TL

Kızak ( Yetişkin Direksiyonlu ) 50 TL

Pantolon 25 TL

Mont 25 TL

Kask 25 TL

Gözlük 25 TL

Eldiven Kiralama Mevcut Değil Satış Fiyatı 30 TL

Kayak takımlarımızı ve elbiselerimizi kiraladıktan sonra. Kayak takımı kiraladığımız yerin hemen yanında bulunan marketten atıştırmalık bir şeyler ve su aldık. Kayak merkezinden alışveriş yapacağınızda çok yüksek fiyatlarla karşılaşacağınızı unutmayın.

Market alışverişini de yaptıktan sonra zirveye doğru yola koyulduk. Kayak merkezine çıkan iki yol mevcut. 14.4 km ve 17 km ancak kısa yolda zaman zaman karla zorluk çekeceğiniz için 17 km’lik yolu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Navigasyonla gidecek iseniz size 14.4 km olan yolu rota olarak belirleyecektir. Biz iki yoluda deneyimlemek için kullandık. 14.4 km’lik yolda çoğu zaman karla kaplı zeminden geçmek zorunda kaldık. 17 Km’lik yolda ise yol temizlenmişti. Kar temizleme ekipleri yolun kenarında sürekli beklemekte. Ve oldukça temiz bir zemine sahipti. Kar lastiği olmayan bir araç rahatlıkla çıkabilir. Biz yinede aracınızda kar lastiği ve zincir bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Kartepe kayak merkezine 1 Km kala trafikte biraz yoğunluk oldu. Otopark büyük ancak tek giriş kapısı olduğundan ve Tur Otobüsleri yolun kenarında beklediği için yoğunluk oluyor. Ortalama 30 Dk bekledikten sonra giriş kapısına geldik. Otopark ücreti olarak 25 TL ödedikten sonra aracımızı park ettik.

Ve Skipass almak üzere sıraya girdik. Pistin işletmesini Green Park Otel gerçekleştirmekte.

Skipass ve Telesiyej Turları Ücretleri Haftaiçi

Kısa Tur 20 TL ( Otele Çıkan Telesiyej )

Uzun Tur 35 TL ( Kartepe ve Geyikalanı Telesiyej )

Yarım Gün Mevcut Değil

Tam Gün 80 TL ( Gün Boyu Sınırsız )

 

Skipass ve Telesiyej Turları Ücretleri Haftasonu

Kısa Tur 20 TL ( Otele Çıkan Telesiyej )

Uzun Tur 45 TL ( Kartepe ve Geyikalanı Telesiyej )

Yarım Gün 100 TL ( 12:30’dan Sonra Sınırsız )

Tam Gün 120 TL ( Gün Boyu Sınırsız )

Kart Depozitosu 30 TL kartınızı teslim ettikten sonra ödediğiniz ücreti geri alabiliyorsunuz.

Skipass’ımızı aldıktan sonra kaymaya başlamak için piste giriş yaptık. Toplam 4 Ana pist var. Liftlerin açılış saati 08:50 kapanma saati 16:30 olarak belirlenmiş 17:00’a kadar açık kalabiliyor.

Liftler ve Uzunlukları

Otel Pisti ( Kadı Konağı ) Çıkış Telesiyej 350m

Geyikalanı Pisti Çıkış Telesiyej 1050m

Kartepe Pisti Çıkış Telesiyej 1020m

Karlıktepe Pisti Çıkış Teleski 450m

Eğer yeni kaymaya başlıyor iseniz Kayak Yapmaya Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler yazımızı okuyabilir ve Otel Pistini kullanmanızı tavsiye ederiz. Birkaç denemenizden sonra Geyikalanı Pistini kullanabilirsiniz. Zirvede güzel bir manzara sizi bekliyor olacak.

Birkaç Cafe’ye girdik ve fiyatları inceledik.Hemen hemen hepsinin fiyatları aynı. Bu arada tuvaletlerin ücretli olduğunu unutmayın. Tuvaletler 2 TL ve biraz sıra bekleyebilirsiniz.

Uzun bir Kayak deneyiminden sonra Penguentepe’den kiraladığımız ekipmanları teslim ederek kimliğimizi aldık.

 

Share

Bir cevap yazın