Bugün:18/05/2024

Instagram Gezginlerinin Meşhur Ettiği 5 Büyüleyici Yer

Tatil rotaları oluştururken sosyal medyada gördüğümüz #nofilter fotoğraflar yolumuzu çizmemize yardımcı oluyor. Instagram gezginlerinin beğeni yağmuruna tutulan fotoğraflarındaki o nefes kesen manzaraların içinde olmayı kim hayal etmez ki! Kimileri gittikçe popülerleşen bölgelerin doğallığının bozulmasından korkup gizli kalmasından yana olsa da yerel halk ve işletmeler bu durumdan oldukça memnun. İşte Instagram fotoğraflarıyla meşhur hale gelen o bölgeler…

Salda Gölü
Listede başı çeken yer kesinlikle Salda Gölü… Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, “Türkiye’nin Maldivleri” olarak anılıyor. Bembeyaz kumları ve turkuaz suyuyla bu benzetmeyi sonuna kadar hak eden Salda Gölü, kısa bir süre öncesine kadar saklı bir cennetken; sosyal medyanın gücü sayesinde kitleler tarafından tanınır hale geldi.

Kuyucak
Fransa’nın Provans’ı varsa bizim de Kuyucak’ımız var! Instagram’da “Lavanta Kokulu Köy” paylaşımlarıyla gittikçe popülerleşen Kuyucak’ta artık lavanta hasat şenlikleri düzenleniyor, binlerce turist bölgeye akın ediyor. Morun en güzel tonlarını taşıyan mis kokulu lavanta çiçekleri arasında adeta bir tablo görünümünde fotoğraflar çekmek mümkün.

Alaçatı
Burası her zaman en çok rağbet tatil bölgelerinden biriydi ancak son yıllarda Alaçatı’da adım atacak yer bile bulmak zorlaştı. Özellikle rengârenk Alaçatı evleri ve dar sokakları, Instagram gönderileri için harika bir fon oluşturuyor ve gittikçe popülerliği artıyor.

Kapadokya
Gün doğumunda gökyüzünün en güzel tonları ve havada süzülen balonlarının oluşturduğu masalsı görüntü… Keşfette hepimizin karşısına çıkan bu muhteşem fotoğraflar sizi de çok etkiliyor değil mi? Beyaz atlar diyarı Kapadokya, Instagram’ın yükselen yıldızı… Tarih ve turizm cenneti olan ülkemiz, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. Siz de her fırsatta yola çıkın ve keşfedin. Fotoğraflarınızı Instagram’da #neredegezelim etiketiyle bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Share

Bir cevap yazın