Bugün:18/05/2024

Emirates’e Londra’dan 5 Ödül

Emirates‘in seçkin şarap listesi, 8 Mart’da Londra‘da gerçekleştirilen ‘Business Traveller Gökyüzü Mahzenleri 2019’ töreninde birçok ödüle layık görüldü. Havayolu şirketi, özenle hazırlanan şarap listesiyle 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere birçok ödül kazandı.

Emirates‘in seçkin şarap listesi, 8 Mart’da Londra‘da gerçekleştirilen ‘Business Traveller Gökyüzü Mahzenleri 2019’ töreninde birçok ödüle layık görüldü. Havayolu şirketi, özenle hazırlanan şarap listesiyle 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere birçok ödül kazandı.

Mahzende 7.4 milyon şişe kaliteli şarap yer alıyor

Ödül kazanan şaraplar Emirates‘in Fransa, Avustralya, Güney Afrika ve Portekiz de dahil olmak üzere 12 ana şarap üretim bölgesinden sunduğu geniş ikram yelpazesini temsil ediyor. Emirates‘in şarap stratejisi, ilk fırsatta en özel şarapları satın almak ve bunları uçuşta servis etmeden önce tam potansiyellerini ortaya koymaları için olgunlaşmalarını sağlamak. Emirates‘in Fransa‘da bulunan şarap mahzeni, tüm havayolları arasında en büyüğü olarak biliniyor. Halihazırda mahzende 7.4 milyon şişe kaliteli şarap yer alırken, bunlardan bazılarının ancak 2037 yılında servise hazır hale getirileceği belirtiliyor.

Yeni şarap listesinin lansmanını da yaptı

Emirates ayrıca Emirates Bağbozumu Koleksiyonu için, Fransa‘daki şarap mahzenindeki en kaliteli şaraplardan oluşan yeni şarap listesinin lansmanını da yaptı. Şarapların sınırlı bir süre için yalnızca belirli hatlardaki First Class yolcularına ikram edileceği kurum tarafından aktarılan bilgiler arasında.

First Class Fizz kategorisinde Dom Pérignon Plénitude 2, 2002 ile Bronz ödül sahibi oldu

Emirates, First Class Fizz kategorisinde Dom Pérignon Plénitude 2, 2002 ile Bronz ödül sahibi oldu. Dom Pérignon, 28 yıldır Emirates First Class şarap listesinin değişmez bir üyesi ve Emirates şarap evinin bir numaralı global ortağı. Yıllar içinde Emirates, bir kısmı havayoluna özel olarak üretilen çeşitli Dom Pérignon rekolteleri sundu.

Business Traveller Gökyüzü Mahzenleri Ödülleri, tüm dünyada havayollarının first ve business class yolcularına sunulan en iyi şarapları ödüllendiriyor. Havayolunun ödüllü uçak içi eğlence sistemi olan ice‘ın Şarap Kanalı‘nda Emirates‘in özenle hazırlanan şarap seçkisine ve tedarik stratejisine de dikkat çekildi.

Ödüller şu şekilde yer aldı;

Altın

  • Business Class Fortified -Dow‘s Colheita Port, 1992, Douro Vadisi, Portekiz
  • First Class Fortified – Vin de Constance Klein Constantia 2013, Contantia, Cape Town, Güney Afrika

Gümüş

  • Business Class Rosé – Whispering Angel 2018, Cotes de Provence, Fransa
  • First Class Red– Les Forts de Latour, 2005, Paullac, Bordeaux, Fransa

Bronz

  • First Class Fizz  Dom Pérignon Vintage 2002 – Plénitude 2, Champagne, Fransa

Kaynak: https://eventnews.online/2020/03/09/emiratese-londradan-5-odul/

Share

Bir cevap yazın